8 secrete de frumusete pe care fotomodelele le tin doar pentru ele

Te-ai intrebat vreodata cum de fotomodelele arata mereu atat de fabulos? Ei bine, ele stiu cateva mici trucuri de frumusete pe care le aplica pentru a arata impecabil. Am facut niste sapaturi si vi le oferim pe 8 dintre cele mai simple si mai eficiente!
8 secrete de frumusete pe care fotomodelele le tin doar pentru ele

1.    Eyeliner-ul alb

E un truc foarte popular in randul modelelor. Creionul de ochi alb creeaza iluzia de marime si face ochii sa para mai stralucitori si mai odihniti. Pentru machiajul din timpul zilei este suficient sa aplici eyelinerul doar in coltul interior al ochilor si de-a lungul marginii interne a pleoapei inferioare.

18 cele mai ciudate tratamente de infrumusetare! N-o sa-ti vina sa crezi ce fac femeile ca sa arate bine

2.    Pernele de satin

Pregateste-te pentru un mic soc: confortabilul si simpaticul bumbac te imbatraneste. Majoritatea fotomodelelor stiu ca atunci cand vine vorba de somnul de frumusete, calitatea fetelor de perna conteaza cu adevarat. De ce? Micile linii de somn pe care le vezi in oglinda dimineata cand te trezesti devin in cele din urma riduri adanci. Fetele de perna din satin si matase nu iti “sifoneaza” fata si impiedica ruperea parului.

3.    Sucul de afine

Modelele roscate isi clatesc parul in acest suc pentru a-i adauga un plus de stralucire si pentru a pastra culoarea bogata.

4.    Extractul de menta

Majoritatea fotomodelelor care au peste 30 de ani prefera acest truc in defavoarea dureroaselor injectii cu colagen pentru buze. Extractul de menta este un potentiator natural, pentru ca dilate vasele de sange. Pur si simplu aplica o cantitate mica si bucura-te de niste buze mai mari si mai senzuale.

5.    Capsuni pentru dinti

Fotomodelele spun ca pentru un zambet stralucitor nu trebuie sa apelezi mereu la costisitorul si intruzivul procedeu de albire. Este suficient sa amesteci capsuni cu putin praf de copt si sa-ti periezi dintii cu aceasta pasta de cateva ori pe saptamana.

6.    Spray pentru fata

Un alt truc al fotomodelelor, care le mentine pe cele faimoase in anii ’80 inca tinere, este un amestec de apa si lapte integral, pus intr-o sticla de spray. Da-ti pe fata de cateva ori pe zi cu acest spray si iti vei hidrata tenul, pastrandu-l stralucitor, in acelasi timp.

7.    Sucul de lamaie

Sucul de lamaie este un demachiant si o lotiune tonica doi in unu. Acest mic secret de frumusete le mentine pielea modelelor proaspata, curata si echilibrata. Exact ca o lotiune tonica scumpa, ajuta la micsorarea porilor si la mentinerea unui ten uniform. In plus, acidul citric actioneaza ca un exfoliant. Aplica-l, pur si simplu, pe o discheta demachianta si tamponeaza-ti toata fata cu ea, avand grija sa eviti zona ochilor.

8.    Uleiul de masline

Plin de antioxidanti si vitamina A si E, uleiul de masline este echivalentul pentru frumusete al painii feliate pentru sandvisuri. :) Uleiul de masline indeparteaza pana si cele mai rezistente farduri pentru ochi si iti lasa zona delicata de sub ochi fina ca pielea unui bebelus. Ca bonus, datorita efectului de hidratare pe care il are asupra pielii, vei observa ca cearcanele vor disparea.

 

FULLSCREEN
8 secrete de frumusete pe care fotomodelele le tin doar pentru ele
  • /
iulia (2015-09-07 09:17:10)
Gata sa iei bani! Ai obosit sa cauti mereu prin tot felul de oferte neserioase? Gata cu cautarile! Acum te opresti aici si castigi bani! Repede! Avem cel mai bun sistem de instruire si cel mai bun program de castigat bani, potrivit pentru toti oamenii! Noi te ajutam indeaproape, cu mare atentie, in asa fel incat tu sa ai succesul asigurat. Vrei mai multe detalii? Cauta-ne chiar acum la adresa de email: edu_iulia**********
ionela (2015-09-05 19:06:52)
Acum! Venituri imediate, din prima luna! 100-285 de euro lunar! Avem nevoie urgent de oameni seriosi si interesati de o colaborare in timpul liber sau full-time, la alegere, pentru castiguri rapide, 100 de euro lunar (part-time) sau 285 euro lunar (full-time), chiar din prima luna! Cerem si oferim seriozitate totala! Pentru mai multe detalii, contactati imediat unul dintre membrii echipei noastre, la adresa de email: ionela_sweet_2007**********
Elena (2015-03-21 14:10:11)
*******************, care sa se alature echipei noastre. Oferim si solicitam seriozitate maxima. Conditii necesare : - calculator + internet + cunostiinte minime de operare. Avem nevoie de persoane serioase, inzestrate cu calm si rabdare. Instruirea se ofera gratuit sub forma unor lectii prezentate pe mail. Atata timp cat cititi cursurile,o sa gasiti raspunsurile la toate intrebarile . Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal cu editura EPUBLISHERS.SRL Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Proiectul se doreste a fi lansat pe piata americana de carti electronice! Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: vintilaelena2004**********
DoiOp.com/MLRo@yahoo.com (2013-09-20 02:38:14)
DoiOp.com/MLRo | | | Te crezi bun(a) la fotbal ? Crezi ca esti capabil(a) sa castigi o Cupa Champions League reala jucand gratuit impotriva celor mai buni manageri de fotbal din lume ? DoiOp.com/MLRo (Pentru a accesa Link-ul incearca urmatorii pasi: Selecteaza link-ul, Copiaza-l, da paste sus la bara de navigare si Enter) Manager de Fotbal AICI: DoiOp.com/MLRo
eu (2012-04-26 22:02:37)
Capsune, nu capsuni.
Andreea (2012-04-25 22:10:46)
Ce legatura are painea pentru senvisuri cu crema pentru fata ? Este cea mai proasta comparatie pe care am citit-o in viata mea . Totusi scrii articole care sunt citite de un numar mare de persoane. Ai putea sa te lipsesti de emoticoane si de comparatiile stupide si titluri fara rost tip Cancan sau Libertatea.
chilla (2012-04-25 21:02:08)
Doamne, ador rochiile care le poarta fotomodelele foarte chic !
miri (2012-04-25 18:48:05)
si de unde le stiti voi daca le tin doar pt ele ?!?!?!? :))) TITLU SOC! :p
Comisia Europeană, despre mutarea Ambasadei României la Ierusalim: ”Poziția UE este clară”
Recomandari