Detalii socante despre moartea Printesei Diana, intr-o noua carte

Au trecut 15 ani de la moartea ei timpurie, dar se pare ca oamenii nu pot sa accepte ca totul nu a fost decat un accident stupid. Moartea Dianei este din nou subiectul unei carti, de data aceasta autorul sustinand ca are dovezi cum ca totul a fost un complot cu sange rece, orchestrat de Familia Regala Britanica.
Detalii socante despre moartea Printesei Diana, intr-o noua carte

In “Paris-London Connection: The Assassination of Princess Diana”, scriitorul australian John Morgan scrie ca au existat 26 de martori in proces care au comis sperjur si au participat la acoperirea uciderii Dianei, la ordinul unor membri ai Familiei Regale britanice.

Morgan spune ca “accidentul”a fost aranjat de serviciul britanic secret MI6, la ordinele unor membri in varsta ai familiei regale.

Potrivit autorului, ofiterilor si agentilor MI6, precum si altor martori care reprezentau autoritatile britanice si franceze, li s-a permis sa minta in instanta, cu promisiunea ca nu vor fi acuzati niciodata de sperjur. Morgan a numit 26 de martori-cheie care, potrivit dovezilor lui, sunt vinovati de a fi mintit in instanta.

O alta problema pe care o trateaza cartea este intervalul socant de mare de timp care s-a scurs intre momentul accidentului si cel in care Diana a ajuns la spital. Se pare ca intre accident si spitalizare a trecut o ora si 43 de minute, timp in care doctorii din ambulanta n-au facut nimic pentru a salva viata Printesei.

Potrivit lui Morgan doctorii din ambulanta, Jean-Marc Martino si Arnaud Derossi, “au ucis-o, efectiv, pe Diana, in spatele ambulantei lor. Sase minute dupa ce a sosit la Spitalul La Pitié, Diana si-a dat ultima suflare.”

Intrebarea ramane, insa, care ar fi fost motivul uciderii ei in acel moment? Diana se linistise, nu mai dadea interviuri in care s-o atace pe Regina sau pe Printul Charles, si-si vedea de viata ei si de opera ei caritabila.

Voi ce spuneti? Inca mai credeti ca a fost ceva suspicios in legatura cu moartea ei sau ar trebui s-o lasam sa se odihneasca in pace, in sfarsit?


Care este vedeta din Romania cu cel mai sexy posterior? FOTO Adevarul despre decolteul Selenei Gomez. Cum arata fara Photoshop si operatii estetice
FULLSCREEN
Detalii socante despre moartea Printesei Diana intr-o noua carte
  • /
Mancas victor-Piatra Neamt (2013-06-08 09:27:42)
Sunt convins ca a fost ucisa, dar adevarul nu se va afla niciodata.
mariana (2013-06-07 10:56:33)
eu cred ca a fost omorita la comanda casei regale. Pacat, o femeie foarte frumoasa, buna la suflet si o mama iubitoare asa a fost PRINTESA DAIANA.
basil (2013-06-07 08:56:53)
Nu cred ca a fost omorata intetionat si toate stirile care apar despre moartea ei sunt doar baliverne, care alimenteaza mintea unora si buzunarele altora. Cred ca a fost un simplu accident,asa cum se intampla cu nemiluita in lume.....
cristina (2013-06-07 08:24:44)
daca ați tăcut până acum, tăceți și mai departe căci Judecata Divina va face dreptate iar vinovații nu vor scăpa nepedepsiți
elena (2013-06-07 02:03:56)
A fost ucisa, casa regala nu ar fi putut sa accepte ca printii sa aiba frati arabi!, el a fost foarte bogat si si-a dorit copii, ea a fost insarcinata si ar fi adus un frate vitreg arab!, daca si-ar fi gasit un europena nu ar fi fost ucisa, mai bine zis unu care sa nu-si mai doresca copii!!!
sigur (2013-06-06 22:55:52)
Dacä a vrut sä fie printesä,sä fi stat "in banca ei"
ANGH (2013-06-06 21:49:33)
a fost victima magiei negre wodoo la fel ca si Madalina Manole si muuulti altii.
dorinteodor (2013-06-06 18:11:08)
nu stiu daca a fost complot sau accident dar ce este sigur este ca diana nu s-a comportat ca o membra a unei case regale. odata ce a intrat in familia regala nu mai ai propria personalitate si trebuie sa te comporti in consecinta. nu am nici un resentiment ca a murit altul decit cel pe care-l poti avea cind moare orice persoana. dumnezeu s-o ierte si atita tot!
Hannah (2013-03-20 17:59:48)
Procesiunea funerară trecând prin Parcul St. James, Londra. Funeraliile Dianei au avut loc în Westminster Abbey pe 6 septembrie 1997. Cu o zi înainte, după o absență lungă de o săptămână din fața publicului, Regina Elisabeta a II-a și-a adus omagiile fostei sale nore într-o transmisiune televizată (transmisiunea a avut un public de peste 2.5 miliarde de oameni din intreaga lume): „ "Din momentul în care groaznica veste a ajuns la noi, duminica trecută, am văzut, în toată Anglia și în lume, expresia unei copleșitoare tristeți pentru moartea Dianei. Am încercat cu toții, in diferite moduri, să facem față acestui fapt. Nu a fost ușor să ne exprimăm sentimentul pierderii, deoarece șocul inițial este adesea urmat de un amestec de alte sentimente: neîncredere, neînțelegere, nemulțumire - și grijă pentru cei care rămân. Am fost cu toții emoționați în ultimele zile. Astfel, ceea ce vă spun acum, ca regină și ca bunică, vă spun din inimă. Mai întâi, vreau să aduc omagii Dianei. A fost o persoană excepțională și înzestrată cu multe calități. În vremuri bune sau rele, ea nu și-a pierdut niciodată capacitatea de a zâmbi și de a râde, nici de a-i inspira pe ceilalți cu bunătatea și căldura ei. Am admirat-o și am respectat-o - pentru energia și imlicarea ei în ajutarea altora, în special pentru devotamentul ei pentru cei doi fii ai săi. În această săptămână, la Balmoral, am încercat cu toții să îi ajutăm pe William și Harry să accepte pierderea devastatoare pe care au suferit-o. Niciunul dintre cei care au cunoscut-o pe Diana nu o va uita. Milioane de oameni care nu au cunoscut-o, dar simt că o cunosc, își vor aminti de ea. Eu cred că se pot învăța multe lecții din viața ei și din reacția extraordinară și emoționantă a oamenilor la moartea ei. Cred, la fel ca dumneavoastră, că amintirea ei trebuie păstrată cu drag. Aceasta este o ocazie pentru mine, în numele familiei, în special în numele Prințului Charles, a lui William și Harry, să vă mulțumesc tuturor celor care ați adus flori, ați trimis mesaje și ați adus omagii acestei persoane remarcabile. Aceste dovezi de bunătate au fost o sursă nesecată de ajutor și alinare. Gândurile noastre sunt alături de familia Dianei și de familiile celor care au murit în același accident. Știu că și ei au fost nevoiți să găsească forță, după cele întâmplate, de la sfârșitul săptămânii trecute și până astăzi, încercând să își vindece durerea și apoi să înfrunte viitorul în lipsa unei persoane dragi. Sper că mâine vom reuși cu toții, oriunde am fi, să ne exprimăm mâhnirea cauzată de pierderea Dianei și recunoștința pentru viața ei mult prea scurtă. Este o șansă de a arăta lumii întregi Marea Britanie, ca națiune unită în mâhnire și considerație. Fie ca cei care au murit să se odihnească în pace, și fie ca noi, fiecare dintre noi, să îi mulțumim lui Dumnezeu pentru o persoană care i-a făcut fericiți pe mulți, mulți alții." Asta scria pe Wikipedia,daca Regina a fost si ea complice cu moartea Printesei Di,atunci si omagile sunt false?
Gândesc? (2012-08-21 02:09:14)
,,Relația'' a ucis-o.Sângele albastru nu se ,,amestecă'' niciodată. A încălcat legea talionului regal și a fost pedepsită de ,,protecția sângelui albastru''.Casa Regală a Marii Britanii cred că nici nu a știut.Poate Mama Regină?

Horoscopul saptamanii 22 - 28 septembrie. Cum stati cu banii, dragostea si sanatatea in aceasta perioada

Recomandari