25 de lucruri pe care nu ar trebui sa i le permiti iubitului. Ce e INTERZIS intr-o relatie adevarata

Daca te iubeste cu adevarat si te respecta, nu ar trebui sa faca si sa spuna lucrurile de mai jos:
Tag-uri:

#relatie

#cuplu

25 de lucruri pe care nu ar trebui sa i le permiti iubitului. Ce e INTERZIS intr-o relatie adevarata

1. Sa iti spuna ca nu esti in stare sa faci ceva, ca nu esti suficient de buna sa realizezi un lucru.

2. Sa te jigneasca…mai ales in fara prietenilor sau a familiei.

3. Sa nu te anunte cand face o schimbare de planuri, care iti strica tie planurile

4. Sa iti jigneasca familia, sa o vorbeasca de rau pe mama ta.

5. Sa te ironizeze in public, sa faca glume pe seama ta de fata cu alte personae.

6. Sa intretina conversatii considerate nepotrivite cu diverse femei pe site-urile de socializare.

7. Sa petreaca mai mult timp cu baietii decat cu tine, in conditiile in care aveti o relatie serioasa. Inseamna ca nu esti o prioritate pentru el.

8. Sa nu te includa in planurile sale de weekend. E ok sa mai petreceti timpul si separat, insa daca face lucrul asta des ar trebui sa it idea de gandit.

9. Sa renunti la visele tale pentru el. Vei fi frustrata toata viata ca nu ai incercat sa ajungi acolo unde iti doresti.

10. Sa slabesti doar pentru ca vrea el sa fii mai slaba.

11. Sa iti cumperi numai haine care ii plac lui. Iti stirbeste personalitatea.

12. Sa fie egoist in pat. Asa ceva nu se accepta.

13. Nu mai incape discutia ca nu ar trebui sa il lasi vreodata sa te loveasca. Daca te loveste o data, se va repeta. Inseamna ca este un om violent.

14. Sa te injure.

15. Sa te lase doar pe tine sa platesti.

16. Sa te compare cu alte femei – cu fosta, cu mama lui sau cu oricare alta femeie.

17. Sa fie in relatii mult prea apropiate cu fosta iubita si sa se mai intalneasca “amical” cu ea din cand in cand.

18. Sa se uite la prea multe filme pentru adulti.

19. Sa fie exagerat de gelos si posesiv.

20. Sa iti verifice telefonul/mailul/Facebookul.

21. Sa flirteze cu alte fete.

22. Sa te insele.

23. Sa isi incalce mereu promisiunile/ sa nu se tina de cuvant

24. Sa te puna sa faci in pat lucruri care nu iti fac placere si cu care nu te simti confortabil.

25. Sa iti spuna ce sa faci. Mereu. 

Vasile Adu-mi-l (2016-05-13 23:59:47)
Cine scrie gunoaiele astea?
333 (2016-02-13 17:17:43)
Sa te insele , sa te omoare in chinuri si eu care credeam ca astea sunt dovezi clare de iubire si trebuiesc permise mi-ati schimbat parearea ce articol aiurea ca toate .
rodica (2016-02-13 16:06:40)
Castiguri din prima luna! 100-285 de euro lunar! Cautam urgent colaboratori care vor sa castige 100 de euro lunar (part-time) sau 285 euro lunar (full-time), acum, din prima luna! Oferta este pentru toate localitatile tarii. Lucrati in timpul liber sau full-time, la alegere. Activitatea este foarte usoara. Cerem si oferim seriozitate maxima! Pentru mai multe informatii, solicitati acum detalii unuia dintre membrii echipei noastre, la una dintre adresele noastre de email: rodica_istrate65**********
Florentina (2016-02-13 13:54:17)
Cautam colaboratori/dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si internationala a cartilor electronice.Se lucreaza comod de la domiciliu maxim 3 ore pe zi, in functie de abilitati. Nu necesita experienta. Instruire gratuita oferita sub forma unor lectii prin email. Cerinte : calculator,conexiune la internet, rabdare,seriozitate,perseverenta. Plata castigurilor este garantata printr-un contract legal. Veti trece mai intai prin instruire apoi daca doriti,o sa incepeti sa lucrati.Oferim si solicitam seriozitate!!!Castigul depinde numai de dvs. Pentru informatii trimiteti textul “info” la adresa de email: mihaelafp81**********
Clava (2016-02-12 20:02:56)
Urgent! Castiguri chiar din prima luna! 100-285 de euro lunar! Cautam de urgenta, pentru colaborare, persoane foarte serioase si interesate sa castige 100 de euro lunar (part-time) sau 285 euro lunar (full-time) imediat, din prima luna, cu o activitate usoara, in timpul liber sau full-time, la alegere. Va rugam sa solicitati cat mai repede detaliile necesare, unuia dintre membrii echipei noastre, la una dintre adresele noastre de email: placsiencu_clava**********
Adrian (2016-02-11 18:01:41)
Reciproca e adevarata sau le trecem si p-astea la capitolu muieri ipocrite ?
Ion (2016-02-10 14:07:42)
Castiguri din prima luna! 100-285 de euro lunar! Cautam urgent colaboratori care vor sa castige 100 de euro lunar (part-time) sau 285 euro lunar (full-time), acum, din prima luna! Oferta este pentru toate localitatile tarii. Lucrati in timpul liber sau full-time, la alegere. Activitatea este foarte usoara. Cerem si oferim seriozitate maxima! Pentru mai multe informatii, solicitati acum detalii unuia dintre membrii echipei noastre, la una dintre adresele noastre de email: irizaharia**********
coralia iordache (2016-02-01 19:44:54)
..nu-mi face nimic din toaate astea-ma simt super-iubita//haha!-cat pot fi de fericita,in aceasta ipostaza a vietii mele//
Ami (2016-01-18 22:14:39)
Cautam urgent colaboratori pentru activitate part-time. Acesta este cel mai solicitat program de castiguri suplimentare la ora actuala! Oferim imediat contract de comision si instruire gratuita. Asiguram si indrumare pe tot parcursul activitatii. Cereti acum detalii la adresa de email: amy_02_03**********
nicola (2016-01-18 16:25:40)
CAUTAM COLABORATORI PENTRU POSTARE ANUNTURI!!! Se lucreaza comod de acasa maxim 3 ore pe zi, in functie de abilitati Cerinte: - necesar calculator - conexiune internet - rabdare - cunostinte minime PC - seriozitate - perseverenta - atentie la detalii Nu este necesara experienta. Instruire gratuita oferita sub forma unor lectii prin mail. Veti trece mai intai prin instruire apoi daca doriti, o sa incepeti sa lucrati. Program part-time. Important ! Lasati mesajul cu textul " INFO " doar pe e-mail ! Acest proiect vizeaza piata americana a cartilor electronice. Oferim si solicitam seriozitate! In caz ca nu primiti o lectie din probleme tehnice va rog sa ma anuntati! Raspunsul la informatiile solicitate o sa-l primiti in maxim 24 de ore. Pentru informatii trimiteti textul ,,info’’ pe adresa de mail:nicola_teodora**********
Dăncilă confirmă că Guvernul a adoptat memorandumul privind Ambasada României din Israel. Ce îi transmite lui Iohannis
Recomandari