Inconstienta sau pasiune? A nascut imediat dupa ce a alergat 6 ore la maraton – VIDEO

Amber Miller era insarcinata in 39 de saptamani cand a decis sa alerge cu orice pret la maratonul Chicago. Femeia a trecut linia de sosire in sase ore si 25 de minute. O femeie din Statele Unite ale Americii insarcinata [...]

O femeie din Statele Unite ale Americii insarcinata in 9 luni a vrut cu orice pret sa alerge la maratonul Chicago si a trecut linia de sosire in sase ore si 25 de minute, scrie dailymail.co.uk.

Desi spre finalul cursei a inceput sa aiba contractii, femeia in varsta de 27 de ani a continuat sa alerge, iar dupa terminarea maratonului a nascut o fetita.

A fost cea mai lunga zi din viata mea, insa maratonul a fost mai usor decat nasterea. Am alergat jumatate de cursa si am mers cealalta jumatate. Asa am reusit sa trec linia de sosire“, a spus proaspata mamica.

Mamica pasionata de sport a declarat ca a primit aprobarea medicului sa alerge jumatate din maraton, iar sotul ei i-a fost alaturi pe perioada cursei si a sustinut-o. Miller a spus ca a alergat in mod regulat pe perioada sarcinii, iar organizatorii maratonului nu s-au opus participarii sale la competitie.

Nu este prima data cand mamica insarcinata nu poate rezista unei competitii sportive. Amber a mai alergat in cadrul unui maraton si cand a fost insarcinata in patru luni cu fiul ei, Caleb.