Cu ce se imbraca fashionistele vara asta. Afla care sunt cele mai cool locuri din care iti poti cumpara haine in tendinte

Raluca si Irina, gemenele care stau in spatele brandului Irenka, dar si al targului de haine Cloud No. 9, ne dezvaluie cateva trucuri din lumea modei pe care orice fashionista trebuie sa le stie.

Irina Astratini si Raluca Blanaru, care adesea le imbraca in hainele create de ele pe Carmen Bruma, Dana Rogoz sau Ioana Ginghina, ne dezvaluie ce poarta fashionistele vara asta in materie de haine si accesorii. In cazul in care voiati sa renuntati la hainele neon pe care le aveti de anul trecut, nu faceti asta! Sunt inca in tendinte!

"Din punct de vedere cromatic, culorile puternice, neon, rămân în top anul acesta. Mie, de pildă, îmi place să asortez unor boyfriend jeans, un top alb, larg, si o pereche de stilleto verde-neon. E un look usor de realizat si foarte versatil, pentru ca poate fi purtat si ziua si seara. Pentru ca vorbeam de topul alb, albul este, probabil, non-culoarea anului. Outfit-urile all-white sunt si ele foarte la moda si foarte potrivite pentru o zi calda de vara. De asemenea, dungile sunt omni-prezente in sezonul primavara-vara 2013, fie ca vorbim de rochii, topuri sau pantaloni", spune Raluca, pentru perfecte.ro.

"Si sa nu uitam de bijuteriile opulente, statement, care raman in tendinte de cateva sezoane", completeaza si Irina.

Targurile de haine au devenit in ultima perioada mai populare printre fashioniste decat mall-urile. Aici, tinerele pasionate de moda gasesc tinute unicat sau piese rare create de designerii romani. Raluca si Irina ne explica de ce targurile de genul Cloud No. 9 sunt atat de cautate de fashioniste.

"Tocmai pentru ca iti ofera o alternativa de calitate, pret si design. Cand optezi intre un clutch din piele naturala, unicat, realizat manual și finisat perfect, si o geanta de serie, din piele sintetică, pe care o vezi in mall, la un pret mai mare, ce alegi? Mentalitatea ca hainele sunt doar o simpla nevoie a fost depasita de mult. Hainele si accesoriile completeaza o personalitate, o contureaza, o definesc si, de aceea, trebuie alese cu grija. Cred ca mai avem un drum lung de parcurs pana cand mall-urile vor fi concurate de targuri si pop-up store-uri, dar mi-ar placea sa vad boutique-uri de autor in mall-uri", spune Raluca.

"Nu cred ca le-as recomanda fashionistelor sa mearga la targuri în detrimentul mall-urilor. Si targurile si mall-urile au rolul lor. De pilda, piesele basic nu le poti cumpara decat dintr-un mall. Insa, pentru piesele statement, everlasting, cu personalitate, le recomand sa ne viziteze la Cloud No.9, fie ca sunt in cautarea unei rochii, a unei genti, a unei bijuterii sau a unei perechi de pantofi speciale. Vor avea surpriza sa gaseasca adevarate comori custom-made, unicat, create special pentru ele. Plus senzatia pe care noi le-o promitem de fiecare data: shopping in al 9-lea cer".

  • Cu ce se imbraca fashionistele vara asta. Afla care sunt cele mai cool locuri din care iti poti cumpara haine in tendinte

related posts

Modifică setările cookies